Skip to main content

profesionálne preklady a tlmočenie

0903 406 457   Po-Pia: 08:30-16:00      

Ceny prekladov textov a tlmočenia

Preklad textov a tlmočenie patrí do kategórie poskytovania služieb, nejedná sa o tovar

Pri službách ceny kolíšu. Pozrime sa napríklad na právnické služby. Dokáže právnik, ktorý práve skončil školu, obhájiť práva svojho klienta rovnako ako právnik s dlhoročnými skúsenosťami? Určite existuje aj taká možnosť, že si klient naštuduje zákony a bude sa obhajovať sám. Vtedy samozrejme nemusí nič zaplatiť právnikovi, ale musí určitý čas venovať naštudovaniu zákonov a otázka je, či sa mu nakoniec podarí dosiahnuť taký výsledok, ako by sa podaril skúsenému právnikovi.

To isté sa týka aj prekladov textov. Nie každý, kto hovorí cudzím jazykom, dokáže vyhotoviť aj kvalitný preklad textu alebo poskytnúť kvalitné tlmočenie. Čím je prekladateľ skúsenejší, tým kvalitnejšiu službu by mal poskytnúť, pretože má bohaté skúseností ako správne, rýchlo a kvalitne text spracovať. Vy sa musíte rozhodnúť, ako sa chcete prezentovať pred svojimi partnermi a zákazníkmi. Nekvalitne preloženým textom si u nich dôveru určite nevybudujete, skôr tým môžete pokaziť to, čo ste už za určitý čas vybudovali.

Samozrejme, ani vysoká cena nie je zárukou kvality, ale všetko má svoje hranice a je len na vás, čo je pre vás najdôležitejšie – najnižšia cena alebo TOP kvalita.

Ako sa stanovuje cena prekladu textu?

Cena prekladu textu sa odvíja od počtu znakov, ktoré sa zobrazujú vo Worde. Určuje sa v normostranách. 1 normostrana je 1800 úderov vrátane medzier.

Ako sa stanovuje cena tlmočenia?

Cena tlmočenia sa stanovuje individuálne. Záleží od mnohých faktorov: náročnosť terminológie, koľko hodín sa tlmočí (prípadne dní), či prebieha tlmočenie na Slovensku, alebo v zahraničí a pod.

Naše zľavy na preklady textov a tlmočenie

  • Stálych zákazníkov si ceníme a preto máme systém vernostných zliav.
  • Okrem toho poskytujeme množstevné zľavy pre objednávky s veľkým množstvom normostrán.
  • Výška zľavy sa stanovuje individuálne podľa dĺžky spolupráce a objemu prác.
Viac informácií o zľavách si môžete prečítať tu...

žiadosť o cenovú ponuku / objednávka prekladu

Vyberte, o aký typ služby máte záujem. V prípade prekladu alebo korektúry nám môžete poslať aj ukážku textu.
Vyplňte, prosím, nasledujúci formulár, čo najskôr vás budeme kontaktovať.

Prosím, vyplňte všetky povinné* políčka. Ak uvediete aj telefónne číslo, môžeme Vám informácie zatelefonovať, aj keď nie ste na e-maile. Ak neviete ako formulár vyplniť, zavolajte na číslo 0903 406 457 a my vám radi pomôžeme.

Prechádzať súbory
Size limit for each file is 5.00 MB

    ** Klasickou poštou alebo zásielkovou službou posielame preklady a dokumenty len v rámci Slovenskej republiky. Prečítajte si, prečo sme zo štandardných služieb vylúčili zasielanie papierových dokumentov poštou do zahraničia.

    Potrebujete ďalšie informácie? Kontaktujte nás...